Google Play Store

Google’un mobil işletim sistemi Android için süper bir özellik olan anlık uygulamalar özelliği üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Google Play Store’a yeni gelecek bir özellik sayesinde hem Play Store’u daha kullanışlı hale gelecek hemde hafıza sorunu yaşayan kullanıcıların derdine çare olacak.

Anlık uygulamalar özelliği sayesinde hafıza sorununa son!

Google’un kendi mobil işletim sistemi Android’in uygulama mağazasına çok yakında süper bir özelliğin dahil edilebileceği iddia ediliyor. Anlık uygulamalar adı verilen söz konusu özellik sayesinde Android kullanıcıları akıllı telefonlarında kullanmak istedikleri bir uygulamayı indirmeden kullanılabilmesini sağlayan özellik sayesinde yetersiz hafızaya sahip olmayan Android ile çalışan cihazların hafıza sorunlarına çare olma niteliğinde.
Android Nougat ile birlikte demo sürümüde gösterilen anlık uygulamalar özelliğinin o dönemde hazır hale getirilemediği için Nougat ile birlikte gelmediği belirtilen söz konusu özellik yakın zamanda Android 8 ve ya diğer adıyla Android O ile beraber getirilebileceği belirtiliyor

9to5Google ekibi tarafıdan Google Play Store‘un yeni sürümünün kodları üzerinde yaptığı bir inceleme sonucunda söz konusu Anlık Uygulamalar özelliğine dair detaylara ulaşıldığı belirtiliyor. Android kullanıcıları bir uygulamayı kullanmak istediklerinde indirmeden denemek ve kullanmayı mümkün hale getiren anlık uygulamalar özelliğini kullanmak istemeyen kullanıcılar istedikleri zaman Google hesapları üzerinden söz konusu özelliği pasif hale getirebiliyorlar.

Anlık uygulamalar özelliğinin gelmesi durumunda artan uygulama ve oyun boyutlarına yetmeyen düşük donanımlı cihazları kullanan kullanıcılar denemek ve ya kullanmak istedikleri bir oyunu ve ya uygulamayı oynayabilme fırsatı bulacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.