Android Go

Google’un düzenlemiş olduğu I/O 2017 konferasında Android Go adında Android’in yeni bir sürümü duyuruldu.

Google tarafından 2007 yılında başlatılan Android işletim sistemi kısa zaman içerisinde popüler haline gelerek dünyada en çok kullanılan mobil işletim sistemi haline gelmişti. İlk yıllarda büyük özenle geliştirilen sürümleri değişik markalı telefonlarda kullanılırken daha sonra ki yıllarda akıllı telefonların gelişmesiyle birlikte Android’te geliştirildi. 2007’den bu yana geliştirilen popüler  mobil işletim Android tüm dünyada binlerce cihazda kullanılıyor ve bir çok teknoloji devi şirketin gözdesi haline gelmiş durumda.

Yüksek donanımlı cihazlar kusursuz bir şekilde akıcı olarak çalışan Android mobil işletim sisteminin en son sürümleri düşük donanımlı cihazlarda sıkıntı yaşanmaya başlamıştı. Düşük özellikli Android’li cihazları kullanan kullanıcılar donma ve benzeri durumları pek çok kez yaşıyorlar. Yeni tanıtılan Android Go sürümü ise düşük donanımlı cihazlarda akıcı bir şekilde çalışacağı belirtiliyor.

Android Go

Android Go 2018 yılında kullanılacak

Google I/O 2017 geliştiriciler konferasında tanıtımı gerçekleştirilen Android Go sürümü ile birlikte 1 GB veya daha düşük RAM’e sahip cihazlarda kullanılacak. 1GB RAM ve altında ki cihazlarda 2018 yılından itibaren kullanılacak olan Go sürümünde bazı kısıtlamalar yapılarak tasarruf sağlanacak ve böylelikle düşük donanımlı cihazlar sorunsuz ve akıcı bir şekilde kullanımı sağlanacak. Go’nun içerisinde Google Play Store dahil olmak üzere pek çok Google uygulaması ön yüklü olarak geleceği ve söz konusu uygulamalarda bazı kısıtlamalar yapılarak sorunsuz olarak kullanışlarının sağlanacağı belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.