Alcatel 1X özellikleri

MWC 2018 teknoloji fuarı kapsamında özellikleri ve fiyatı açıklanan ilk Android Go işletim sistemine sahip olma unvanına kavuşan Alcatel 1X dikkat çekiyor.

Mobil Dünya Kongresi 2018‘e adeta çıkartma yapan Alcatel şirketi, Google’un geçtiğimiz yıl tanıttığı düşük cihazlarda rahat bir şekilde çalışan Android Go‘ya sahip olan 1X akıllı telefon modelini duyurdu.

Alcatel 1X fiyatı

İlk Android Go’lu akıllı telefon Alcatel 1X özellikleri ve fiyatı

Gelişmekte olan ülkelerde kullanılmak üzere geliştirilen Android Go işletim sistemi 1 GB veya düşük RAM miktarına sahip Android’li cihazlarda akıcı bir şekilde çalışıyor.

Android Go ile tanıtılan ilk akıllı telefon olan Alcatel 1X‘in teknik özelliklerine birlikte bakalım.

Alcatel 1X

Alcatel 1X, 5.3 inç boyutunda 480 x 960 piksel ekran sunarken, 1/2 GB RAM seçeneklerine sahip olan cihaz, 16 GB arttıralabilir dahili depolama alanına sahip olduğunu belirtelim. Android 8.1 Oreo Go işletim sistemiyle çalışan Alcatel 1X gücünü MediaTek 6739 yongasetinden alıyor.

Alcatel 1X özellikler

Arkasında 8 veya 13 MP kamera bulunduran cihaz, 5 MP selfie kamerasına sahip. Önünde Face Key adı verilen yüz tanıma sistemine sahip olan Alcatel 1X’in çıkış fiyatı ise 120 Dolar olduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Uçan taksi Vahana'nın görüntüleri yayınlandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.