Android O

Google’un bünyesinde bulunan mobil işletim sistemi Android’in en son sürümü olan Android O’nun betası yayınlandı.

Google tarafından düzenlenen Google I/O 2017 etkinliğinde bugün resmi olarak tanıtılması beklenen Android 8 O‘nun betası yayınlandı.

Betası yayınlanan Android 8 ile birlikte Android’e pek çok yenilikler getiriliyor. Bugün Google I/O 2017 etkinliğinde resmi olarak tanıtılacak olan Android O beta sürümü bazı cihazlarada dağıtılacak. Android kullanıcıların merakla beklediği Android O ile birliktr gelecek olan özellikler resmi tanıtımla birlikte belli olacak. Android’in en son sürümü olacak Oreo sürümü ile birlikte mobil işletim sistemlerinin rekabati daha artarak devam edecek. Android Oreo’nun yeni özellikler sunarken Android Oreo’nunda geliştirilme süreci başlayacak ve bir sonra ki sürümü olacak olan Android 9‘un duyurusuna kadar devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Google sanal asistan iPhone’lara geliyor

Öte yandan Android’in en son sürümünün beta sürümünüde katılmak mümkün olduğunu belirtelim.

Android Oreo

Android O beta alacak cihazlar

Google tarafından I/O 2017 etkinliğinde resmi olarak tanıtılması beklenen Android 8 O’nun beta sürümü şuanda bazı cihazlar için indirilebilir durumda. Android 8 beta ile uyumlu cihazlar Google’un kendi cihazları olan Google Pixel ve Pixel XL Pixel C tableti, Nexus Player, Nexus 6P ve Nexus 5X cihazlar için şuan indirilebilir durumda olan Android O’nun beta programına katılmak için buraya tıklayarak ismini verdiğimiz cihazlardan herhangi birini kullanıyorsanız Android’in en son sürümünün betasını indirerek deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.