Android 9 ne zaman çıkacak

Mobil işletim sistemlerin lideri olan Android’in özellikleri hakkında detaylar gelmeye devam ederken, Android 9.0 P sürümünün ne zaman çıkacağı merak ediliyor.

2005 yılında küçük bir şirketken Google tarafından satın alınan Android, Andy Rubin ve ekibi tarafından Linux çekirdiğinden geliştirildikten sonra hala geliştirilmeye devam ediliyor.

Android 8.0 Oreo sürümünü 2017 yılı içerisinde duyuran Google, Android’in yeni sürümü olması beklenen Android P sürümünü bu yılın içerisinde duyurması bekleniyor.

Android 9.0 P özellikleri

Android 9.0 P özellikleri nasıl olacak?

Yeni gelen bilgilere göre, P sürümü ile birlikte gizlilikte devrim olacak. Android P sürümü ile çalışan cihazların arka plandaki uygulamaları kameraya erişmeyecek.

Peki arka planda çalışan uygulamalar kameraya ulaşırlarsa ne olur? Diyen okuyucularımıza kısa bir bilgi verelim. Android’li cihazlarınıza yüklediğiniz bir çok uygulama kötü amaçlar için kullanılabiliyor. Hatta bazı uygulamalar resimlerinize ve kameranıza bile erişebiliyor.

Android 9 P

Bu da gizlilik sorunlarını beraberinde getiriyor. Bu tür bilgileri alan uygulamalar söz konusu bilgileri reklam ajanslarına sattığı bile söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En iyi tabletler 2018

Android P ile birlikte geleceği belirtilen özellik ile birlikte, arka planda çalışan uygulamalar kamera ve resimler gibi özel alanlara erişimide engellenebileceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayın ortalarında düzenlenen Google I/O etkinliğinde duyurulan Android 8.0 Oreo‘nun sonraki sürümü olacak olan Android P’ninde Google I/O etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

Android 9.0 P nasıl indirilir ve yüklenir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.