Android 8 O

Google‘ın, mobil işletimi Android’in en yeni sürümü Android 8 Oreo’nun ön izleme sürümü yayınlandı.

Google’un sahibi olduğu popüler mobil işletim sistemi Android’in en yeni sürümü Android Oreo’nun ön izleme sürümü yayınlandı. 2007 yılında ilk sürümü duyurulan Android işletim sistemi mobil cihazlar için bir dönüm noktası niteliğini taşıyordu. İlk olarak duyurulduğunda dünyada akıllı telefon kullanımları yok denilecek kadar azdı hatta yoktu desek daha doğru olur. Zira 2007 yılında dünya genelinde hala şimdi klasik dediğimiz cep telefonları yoğun olarak kullanılıyordu. Android’in ilk versiyonun duyurusunun arasından 10 yıl gibi uzun bir süre geçen mobil işletim sistemi oldukça geliştirilerek şuanda dünyada en çok kullanılan mobil işletim sistemi konumunda bulunan Android’in 8.ci sürümü olacak olan Android 8 O’nun önizleme sürümü oldukça dikkat çekiyor.

Android 8 O

İşte Android O

Android O Mayıs ayında düzenlenecek olan Google I/O etkinliğinde tanıtılması bekleniyordu, Ancak Google hızlı davrandı ve Android 8 Oreo geliştirici önizleme sürümünü yayınlandı.

Şimdilik sadece Google’ın, Pixel,Pixel XL,Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X ve Nexus Player cihazlarına yüklenebilen Android O’nun betasına katılmak için tıklayın.

Android Oreo özelliklerinde neler var?

Oreo sürümü ile bir çok yeni değişiklik getirilirken, Android‘in en çok eleştirilen sorunlarından biri olan arka planda uygulama çalıştırma Oreo ile tarihe karışacak. Eski Android sürümlerinde arka planda çalışan uygulamalar hem daha fazla RAM harcıyordu, hemde bataryayı resmen sömürüyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.