Android 8 Oreo

Google’ın, tüm dünyada büyük bir paya sahip olan mobil işletim sistemi Android‘in en yeni sürümü Android 8 Oreo tanıtılma tarihi yaklaşırken, Oreo’nun beraberinde hangi değişiklikleri getireceği detaylaniyor.

Google’un geliştirdiği mobil işletim sistemi Android’in en son sürümü olacak olan Android 8 O sürümüyle beraber hangi yeniliklerin geleceğide bir bir belli olmaya başladı. Yavaş yavaş detaylanmaya başlanan Android Oreo ile birlikte popüler mobil işletim sistemi Android’in köklü bir yenilik içerisine girebileceği iddiaları daha ağır basmaya başladı.

Android O ile beraber gelecek olan değişiklikler

Mobil işletim sistemleri alanında %80’lere varan payıyla çok önemli cep telefonu ve tablet üreten şirketleri yakından ilgilendiren Android zamanla gelişerek günümüze kadar geldi. 10 yıllık bir geçmişe sahip olan işletim sisteminin en yeni sürümüyle beraber gelecek Android 8 özellikleri detaylanmaya devam ediyor.

Google I/O etkinliği yaklaşırken Android 8‘de resim içinde resim modunu beraberinde getireceği iddia edilirken, söz konusu modun sadece tabletlere ve büyük ekranlı telefonlara özgü olacağı gelen iddialar arasında.

Dikkat çeken bir diğer özellik ise yazı kopyalanırken, işinizi kolaylaştıracak cinsten. Zira söz konusu özellik sayesinde bir yazıyı kopyalamaya çalıştığınızda akıllı metin özelliği bunu tahmin edip işinizi kolaylaştırıyor.

Google I/O etkinliği 17-19 mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlikte Android  Oreo‘yu duyuracak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.