Android 8.1 Oreo

Google’un mobil işletim sistemi Android’in en son sürümü olan Oreo’yu geliştirmek için adımlar atmaya başladı, 2017 yılı içerisinde yayınlanan Android 8.0 sürümü güncelleniyor.

Mobil dünyasının yakından takip ettiği Android işletim sistemi dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olarak biliniyor, Nougat sürümünden sonraki sürüm olan Oreo sürümü Google, akıllı telefon modellerinin bazılarına ulaşmış durumda.

Pixel serisine dağıtılan Android Oreo’yu daha iyi görüntü işlemek için Pixel Visual Core adlı yeni özelliğinin Android 8.1 Oreo ile birlikte geleceğini açıklayan Google şirketi, söz konusu güncellemeyi bekleyenleri çok bekletmeyecek.

Android 8.1 Oreo ilk olarak Pixel serisine gelecek

Android 8.1 sürümünün önümüzdeki haftalarda geleceğini doğrulayan Google, Android 8.1 Oreo güncellemesini ilk olarak Pixel 2 ve Pixel 2 XL’nin yanı sıra ilk Pixel serilerinede dağıtacak.

Yayınlandığı tarihten itibaren çok konuşulan Oreo güncellemesi, üst seviye bir çok amiral gemisine henüz ulaşmış değil, bir çok büyük akıllı telefon üreticisi kendi akıllı telefonlarına dağıtmak için üzerinde çalıştığı 8.0 sürümü henüz eskimeden 8.1 güncellemesi gelecek.

Android 8.1 Oreo ile birlikte, Pixel Visual Core adlı özellik Pixel 2 modellerine geleceğini biliyoruz, ancak söz konusu güncellemeyle birlikte, Visual Core dışı.da neler geleceği konusunda henüz belli değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL resmi olarak tanıtıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.