Nougat kullanım oranı

Google’un, dünyada en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android’in halihazırda ki en üst sürümü olan Nougat’ın kullanım oranları belli oldu.

Nougat kullanım oranları ne durumda?

Android 7.0 Nougat‘ın yayınlamasının ardından epey uzun bir süre geçmesinden sonra Android’in en son sürümünün kullanım oranlarının ne durumda olduğu belli oldu.

Google tarafından açıklanan verilere göre Nougat’ın kullanım oranı %4.9 bu oran çok az çünkü üst seviye akıllı telefonların çoğunda bile bu söz konusu güncelleme ya henüz verilmedi yada hiç verilmeyecek olması Android 7’nin kullanım oranına yansıdığını belirtelim.

Android’in eski sürümlerinden biri olan Kitkat, Android tarihinin seyrini değiştiren en önemli sürümlerden biriydi. Verilere göre Kitkat’ın hala en çok kullanılan Android sürümlerden biri olduğunu gösteriyor. Buna göre Android Kitkat kullanım oranı %20 bu oran yıllar önce kullanıma sürülen bu sürümün hala çok kullanıldığını gösteriyor.

Nougat’an önce ki Android sürümü olan Marmallow‘un kullanım oranları ise iyi olduğunu söyleyebiliriz Android 6.0 Marsmallow kullanım oranı ise %31.2 olarak açıklandı.

Yaklaşık 5 yıl önce yayınlanan Android Jelly Bean ise Android 7’den daha çok kullanıldığı Google’un açıkladığı verilerde ortaya çıktı. Google’un açıkladığı veriye göre Jelly Bean %10.1 ile hala en çok kullanılan Android sürümlerinden biri.

Ve Android’in en çok kullanılan sürümüne gelecek olursak %32 kullanım oranıyla Android 5.0 Lollipop Android’in en çok kullanım sürümü durumda.

Nougat

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.