Android O

Mobil dünyasını yakından ilgilendiren Android’in en yeni sürümü olan Android O’nun  ne zaman açıklanacağı belli oldu.

Google’un düzenlediği etkinlikte, önizleme sürümü tanıtılan Android’in en yeni sürümü olma niteliğini taşıyan Android Oreo’nun ne zaman tam sürüm olarak tanıtılacağı belli değildi, ancak yeni gelen raporlara göre, Android Oreo’nun yeni sürümünü tanıtım tarihinin çokta uzak olmadığını gösteriyor.

Android 8, 21 Ağustos’ta tanıtılabilir

Google I/O etkinliğinde önizleme sürümüyle oldukça beğeni toplayan Android 8’in tam sürümünün ne zaman tanıtılacağı merak konusuydu. AndroidPolice sitesinin raporuna göre, Android’in yeni sürümünün 21 Ağustos tarihinde tanıtılabilir, ancak AndroidPolice sitesinin bir başka iddiası ise söz konusu sürümün Pixel serisine geç dağıtılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Android 8 Oreo ile beraber gelecek özellikler

Öte yandan başka güvenilir bir kaynak olan sızıntılarıyla meşhur Twitter kullanıcı Evan Blass‘ta, Android 8 tanıtım tarihi olarak 21 Ağustos ayı öncesini işaret ettiğini belirtelim.

Android 8.0 hangi cihazlara gelecek

İki güvenilir kaynağında Ağustos ayını işaret etmesinden sonra, dünya genelinde en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android’in en yeni sürümü O güncellemesi, muhtemelen Ağustos ayının son günlerinde resmi olarak tanıtıldıktan 1-2 sonra, Pixel serisi ve Android One projesi kapsamında olan cihazlara dağıtılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.