Alcatel

Alcatel şirketinin beklenen yeni akıllı telefonu Idol 5s modeli Geekbench kriter testinde ortaya çıktı.

Büyük şirketlerin yeni akıllı telefonlarını 2017’nin ilk çeyreğinde bir kaç farklı model ile piyasaya giriş yaptığı veya yapma hazırlığı yaptığı şu günlerde Alcatel firmasıda boş durmayıp yeni amiral gemi modeli Idol 5S‘i hazırladığı biliniyor. Cihazla ilgili son gelen haber ise Geekbench’ten geldi.

Alcatel Idol 5s Geekbench testin ortaya çıktı

Geekbench’te ortaya çıkan özellikler sınırlı olmakla birlikte cihazın işlemcisi ve Ram miktarı ortaya çıkmış durumda. Gelen bilgilere baktığımızda Idol 5s özellikleri bir kaçı şöyle olacak cihaz gücünü 1.69 Ghz hızında çalışan Mediatek Helio P20 işlemcisinden güç alacak olan akıllı telefon 3 GB RAM miktarı ile gelecek. Android 7.0 Nougat ile kutudan çıkacak olan 5s’in ortaya çıkan özellikleri şimdilik bu kadarla sınırlı olarak ortaya çıkmış durumda.

Alcatel Idol 5s özellikleri

Bir önceki versiyonu yani Alcatel Idol 4s‘in özelliklerine baktığımızda 5.5 inç büyüklüğünde AMOLED 2K teknolojisine sahip bir ekrana sahip olan cihaz 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama birimine sahipti.

Geekbench kriyer testinde ortaya çıkan Idol 5d orta seviye teknik özelliklere sahip olsada azımsanmayacak kadar satış rakamına ulaşabilme ihtimali olduğunu belirtelim.

Alcatel Idol 5s özelliklerininde 4s’ten bir tık daha iyi olacağını söylemek mümkün.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.