Alcatel Idol 5

Alcatel’in beklenilen yeni akıllı telefonu Idol 5 tanıtılmadan önce bir kez daha GFXBench’te ortaya çıktı.

Alcatel şirketinin yeni akıllı telefonu Idol 5’in resmi tarihi henüz belli olmadan teknik özellikleri sızdırıldı.

Alcatel 5 yine ortaya çıktı!

Akıllı telefon üreticisi firmaların önemli isimlerinden biri olan Alcatel,  bir önceki akıllı telefonu olan Idol 4′ün devam modeli olan Idol 5’i resmi olarak tanıtmadan önce söz konusu akıllı telefon ikinci kez GFXBench’te ortaya çıktı.

Idol 5

Daha önce GFXBench’te görülen Alcatel 5, 3 GB RAM’e sahip olduğu görülüyordu. Ancak yeni sızdırılan bilgiler cihaz, bu defa 2 GB RAM olarak gözüküyor.

>>İlginizi Çekebilir:Alcatel Idol 5S’in özellikleri sızdırıldı

Alcatel Idol 5′in yeni çıkan özelliklerine bakacak olursak 5.2 inç boyutunda 1920×1080 çözünürlüklü FULL HD ekrana sahip olan akıllı telefon gücünü 2.3 Ghz hızında çalışan Mediatek 6757 yongasetinden aldığını gördüğümüz Idol 5′in daha önce ortaya çıkan bilgilerde gücünü Snapdragon 625 yongasetinden aldığı görülüyordü.

Arkasında LED flaşlı 12 megapiksel, önünde ise 8 megapiksel kamera bulunan Alcatel Idol 5′in özellikleri orta seviyede olduğunu belirtelim.

Anlaşılan Alcatel tarafından resmi olarak tanıtılmadan Idol 5 hakkında muhtelif bilgiler görmeye devam edeceğiz. Zira daha önce diğer markalarında Geekbench gibi yerlerde ortaya çıkan bilgilerde yanıltabiliyor. Alcatel Idol 5 yakında zamanda tanıtılıp aralarında Türkiye’ninde bulunduğu çesitli pazarlarda satışa sunulması bekleniyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.