Akıllı telefon

Akıllı telefon şirketlerin ne kadar akıllı telefon sattıkları verilerle açıklandı.

Tüm dünyada hızla yayılan ve adeta bağımlılık yaratan akıllı telefon çılgınlığının ne boyuta ulaştığını biliyoruz.

İşte en çok akıllı telefon satan 5 şirket

Akıllı telefon sektörü büyüdükçe bu alanda pek çok yeni şirket kuruldu ve kuruluyor. Özellikle Çin merkezli telefon üreticisi şirketlerin büyümesiyle birlikte küresel şirketlerin rakibi haline geldiler.

Dünyada en çok akıllı telefon satan Apple ve Samsung firmalarının nekadar akıllı telefon sattıkları IDC, tarafından belirlendi. Açıklanan yeni raporlara baktığımızda Samsung ve Apple şirketleri durgunluk yaşarken Çin merkezli firmalar büyük sıçrama yaşıyor.

Durgunluğa rağmen hala en çok akıllı telefon satan ilk iki şirket olan Apple ve Samsung’un ardından 3 Çin’li büyük başarıya ulaşarak ilk 5’e girmeye başardılar. Listenin 3.cü sırasına çıkmayı başaran Huawei, 2016 yılının ilk 3 ayında 28,1 milyon telefon satışı yaparken 2017 yılının ilk 3 ayında 34,2 milyona çıktı.

Listenin 4.cü sırasında bulunan Oppo, karını en çok arttıran firma oldu ve toplamda %28,9 oranında arttırarak listenin 4.cü sırasına yerleşti. Listenin beşinci sırasında yine bir Çin’li şirket bulunuyor. Vivo şirketi, 18 milyondan fazla akıllı telefon satarak %7.4 pazar payına ulaştı. Listenin 5.ci sırasında yer alan Vivo firması özellikle ürettiği yüksek donanımlı akıllı telefonlarıyla biliniyor.

Dünyada akıllı telefonların satış rakamları %4.3 oranda büyüyerek toplamda 347.4 milyonu geçti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.