Galaxy C9 Pro

Samsung‘un ilk 6 GB RAM kapasitesine sahip Galaxy C9 Pro nihayet Türkiye’ye geldi. Bir çok akıllı telefon üreticisi firmalar yüksek özelliklere sahip akıllı telefonlarıyla piyasada rekabet halinde. Hal böyle olunca her geçen gün bu cihazlara yeni özellikler kazandırılıp piyasadaki rekabeti dahada kızıştırıyor. Ancak son dönemlerde en büyük rekabeti ve dikkat çeken özellik akıllı telefonların RAM‘ine yönelik oldu.

Galaxy C9 Pro

Samsung Galaxy C9 Pro özellikler

Cihaz bir kaç ay önce tanıtılmıştı. Ancak ülkemize gelmemişti.  Galaxy C9 Pro’nun özelliklerini tekrar hatırlayacak olursak 6 inç büyüklüğünde devasa bir ekrana sahip olan cihaz gücünü Qualcomm Snapdragon 653 yonga setinden alıyor. Cihazın en dikkat çeken ve cihazın en fazla ilgi görmesine vesile olan RAM’ine gelecek olursak C9 Pro tam 6 GB RAM‘e sahip. Bu ram Samsung markalı akıllı telefonlarda bir ilk olmasıda cihaza daha çok ilgi görmesini sağladı. Galaxy C9 Pro’nun dahili depolama alanı 64 GB ve kamerasına baktığımızda arkasında ve önünde çift tonlu LED Flaşlı 16 megapiksel kameraların ikiside Diyafram f/1.9 özelliğine sahip. Çift sim kart desteğinide sahip olan cihaz Android 6.0 marsmallow ile çalışıyor.

Cihazın bataryasına baktığımızda oldukça büyük bir bataryası olduğunu söyleyebilirz. Çünkü akıllı telefonun 4.000 mAh gücünde bir batarya ile besleniyor.

Samsung Galaxy C9 Pro Türkiye fiyatı

Cihaz resmi olarak maalesef satışa sunulmuş değil. Online mağazalar üzerinden İthalat garantili olarak satışa sunulan Galaxy C9 Pro‘nun fiyatı ise 2.099 TL‘den satışa sunuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.