Nokia 8

Finlandiyalı Nokia şirketinin ilk Android’li amiral gemi modeli Nokia 8’in 6 GB RAM modeli Avrupa’da.

HMD Global’ın bünyesine kattığı Nokia şirketi, adeta yeniden doğduktan sonra, bir çok akıllı telefon tanıtarak pazara sunmuştu.

Nokia 3 ve Nokia 5in yanı sıra ve Nokia 6da derken, ilk Android‘li amiral gemi modelinide Ağustos ayında tanıtan Finlandiyalı şirketin Ağustos ayında tanıttığı Nokia 8, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı sunuyor. Nokia 8’in 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafızaya sahip versiyonununda geleceği kesinleştikten sonra cihazın üst modeli ilk olarak Nokia’nın ana vatanı olan Finlandiya’ya ulaştı.

Nokia-8-6GB

6 GB RAM’li Nokia 8 Finlandiya’da

Şirketin ana vatanında ülkenin en büyük iki perakendeci şirketleri tarafından satışa sunulacak olan Nokia 8’in premium modelinin fiyatı ise 649,99 dolar olacak.

Ağustos ayında tanıtılan 4 GB RAM be 64 GB dahili hafızalı versiyonununda fiyatını hatırlayacak olursak,  579 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulan cihazın RAM ve dahili hafıza olarak arttırılmış versiyonunun biraz daha pahalı olduğunu görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Nokia 9'un mavi görseli sızdırıldı

19 Ekim tarihinde Finlandıya’da satışa sunulacak 6 GB RAM’li Nokia 8’in teknik özellikleri RAM ve dahili hafıza dışında 4 GB RAM’li modeliyle aynı teknik özelliklere sahip.

Nokia 8’in teknik özelliklerini hatırlayacak olursak cihazın arkasında Zeis imzalı iki adet 13 megapiksel çift kamera bulunuyor ve Snapdragon 835 işlemcisinden güç alıyor.

Android Nougat ile satışa sunulan akıllı telefonu 2017’nin sonuna kadar Android Oreo ile güncelleneceğine dair HMD Global tarafından kullanıcılara söz verildiğini belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.