Huawei Y7

Huawei, giriş ve orta segment akıllı telefonlarını tanıtmaya devam ediyor. Huawei’nin son olarak duyurduğu orta seviye özelliklere sahip olan 4.000 mAh bataryaya sahip Huawei Y7 oldu.

Bir kaç gün önce tanıtılan Huawei Y3 2017  giriş seviyesindeydi, yeni tanıtılan Y7 ise orta seviye özelliklere sahip. Giriş ve orta segment telefonlar konusunda oldukça başarılı olan Huawei şirketi, giriş ve orta segment kategorisinde en çok telefon satan şirketlerden biri olduğunu belirtelim.

Son tanıtılan Y7’nin özellikleri ve özellikle büyük bataryasının dikkat çektiğini görüyoruz.

Huawei Y7
Huawei Y7

Huawei Y7 teknik özellikleri

Huawei’nin resmi internet sitesinden duyurduğu Y7 modeli orta segmen özellikler barındırıyor. 2.5D 5.5 inç boyutundan 720p HD ekrana sahip olan cihaz, 1.4 Ghz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 435 yongasetinden güç alıyor. 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama birimine sahip olan akıllı telefonun dahili hafızası microSD kart desteğiyle genişletilebiliyor. Arkasında otofokoslu 12 megapiksel kameras olan Y7‘nin önünde selfie tutkunlarının dikkatini çekecek yüz tanıma teknolojisine sahip 8 megapiksel kamera bulunuyor. Arka kameranın hemen altında konumlandırılan parmak izi okuyucusuna sahip olan Huawei Y7 Android 7.0 Nougat ile kutudan çıkıyor. Metal bir gövdeye sahip olan cihazın çerçevesi plastik bir malzemeden oluştuğunu belirtelim.

Huawei Y7

Gelelim Huawei Y7’nin en dikkat çeken teknik donanımlarından biri olan bataryasına tam 4.000 mAh büyüklüğünde olan batarya uzun kullanım süresi vaat ediyor. Tam 20 saat video oynatma ve 15 saat internette gezinme süresi vaat eden telefonun bataryası gerçekten dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.