WhatsApp

Popüler sohbet ve mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp geçtiğimiz aylarda bazı cep telefonlara ve bazı mobil işletim sistemi sürümlerinde çalışmayacağını açıkladıktan sonra o tarihe son 30 gün kaldı.

Dünya genelinde en çok kullanılan sohbet ve mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp uygulamasının yıllar içerisinde boyutuda ve özellikleride arttıktan sonra eski cihazlarda kullanmak zor hale gelince WhatsApp uygulaması bu duruma el atarak bazı eski cep telefonlardan desteğini kesme kararı aldı. Peki hangi akıllı telefonlarda ve işletim sistemi sürümlerinde artık WhatsApp uygulaması çalışmayacak?

>>İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Samsung Galaxy Note 8 hakkında taze bilgiler geldi

İşte WhatsApp uygulamasının çalışmayacağı cep telefonlar

Uzun zaman önce piyasaya sunulan bazı cep telefonlar her nekadar uzun zaman önce piyasaya sunulmuş olsalarda hala azımsanmayacak kadar kullanılıyorlar. Ancak zaman içerisinde WhatsApp uygulamasının boyutunun artmasıyla birlikte eski cep telefonlarda çalışamayacak hale gelince popüler sohbet ve mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta söz konusu cihazlardan desteğini 30 gün içerisinde kesecek.  30 gün sonra Nokia S40, Nokia S60 ve iPhone 3GS cep telefon modellerinde artık WhatsApp uygulaması çalışmayacak.

Eğer siz bu 3 cep telefondan birini kullanıyorsanız ve 30 gün sonra sohbet ve mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı kullanmak istiyorsanız cep telefonunuzu değiştirmeniz gerekecek.

Öte yandan bazı cep telefonlarda artık çalışmayacak olan WhatsApp, bazı mobil işletim sistemlerindede çalışmayacak. İOS 6, BlackBerry OS, BlackBerry 10, Windows Phone 7,Android 2.2 ve Android 2.1 ile çalışan cihazlarda 30 gün sonra WhatsApp kullanmak artık mümkün olmayacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.