razer project valerie

Bu yıl Las Vegas‘ta düzenlenen CES 2017, teknoloji fuarında pek çok değişik ürün tanıtılmıştı. Bu ürünlerden en ilginci ve en çok dikkat çeken ürünlerin başında olan hiç kuşkusuz Razer firmasının tanıttığı dünyanın ilk otomatikleştirilmiş 3  ekranlı laptopu olan Razer Project Valerie olmuştu. 3 ekranlı laptop hala gündemdeyken ilginç bir haber geldi. Razer firmasının CEO’su Min-Liang Tan, resmi facebook sayfasından yaptığı bir açıklama ile Razer’in tanıttığı ürünlerin CES 2017 standından çalındığını açıkladı. Ancak Min-liang tan hangi ürünlerinin çalındığını açıklamadı ancak Razer, CES 2017’de sadece iki ürün tanıtmıştı. Bunlardan ilki 3 ekrana sahip olan Project Valerie idi diğeri ise Project Ariana.

min-liang tan

Çalınan 3 ekranlı Project Valerie mi?

Razer’in CEO’su Min-Liang Tan skandal olayı Facebook’tan açıklarken hangi cihazın çalındığına dair bilgi vermezken firmanın tanıttığı iki cihazındamı yoksa ikisinden birinin mi çalındığı kafalarda soru işareti uyandırdı. Ancak büyük ihtimal ile 3 ekranlı Project Valerie’nin çalındığına dair tartışmalar yoğunuk kazandı.

Bu olay Razer‘in başına ilk defa gelmiyor. Firma kendi tasarladığı ilgi çekici cihazlarla tanınıyor. Bu sayede büyük ilgi odağı olmayı başarıyor Razer‘in ürünleri 2011 yılında daha proje aşamasındayken çalınmıştı. Bu  son olayın ticari amaçlı mı yoksa sıradan hırsızlık olayımı bilinmiyor. Ancak Min-liang tan, tüm bilgileri güvenlik güçlerine verdiğini eğer bu ticari amaçlı bir durumsa sonuçlarının çok ciddi olacağını belirterek ekip olarak bu proje üzerinde aylarca çalıştıklarının altını çizdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.