2017'de çift kameralı akıllı telefonlar %400 artabilir

Akıllı telefonların hızlı bir şekilde piyasayada yer edinmesinden sonra oldukça geliştirildiler. Akıllı telefonların özellikleri üst seviyeye ulaşırken, özellikle kamera konusunda akıllı telefon üreten şirketlerin ezeli rekabetine sahne oluyor. Akıllı telefonlarda son moda çift arka kamera oldu. Gelin hep beraber çift kameralı akıllı telefonların gelişme sürecini hep beraber hatırlayalım.

İlk çift kameralı akıllı telefon LG Optimus 3D

LG Innotek, 2011 yılında ilk çift kameralı akıllı telefonu üretmişti. Ve o akıllı telefonun adı LG Optimus 3D idi. İlk çift kameralı LG Optimus 3D, 3B‘de alan derinliğinde fotoğraf çektiği için ikinci bir kameraya ihtiyacı vardı ve  LG bunu çift kamerayla başarmıştı. Daha sonra HTC bunu takip ederek kendi çift kameralı akıllı telefonu olan HTC Evo 3D‘yi piyasaya sürmüştü. Htc çift kameralı akıllı telefon konseptini sevmiş olacak ki amiral gemi modeli olan HTC M8‘i çift kameralı olarak üretti.

LG Optimus 3D
İlk çift kameralı LG Optimus 3D

Counterpoint‘e göre 2017 yılında 300 milyon adet çift kameralı akıllı telefon üretilebileceğini açıkladı. Buna göre çift kameralı akıllı telefonlar %400 artacak anlamına geliyor.

LG halihazırda pek çok firmaya çift arka kamera kurulumunu sağlamak için tedarikçi görevini yapıyor. LG’nin, müşterileri içeresinde Apple‘da bulunuyor.

Samsung ise kendi çift arka kamera kurulumunu sağlamak için kendi üretimini yapıyor. Samsung’un müşterileri içerisinde xiaomi ve LeEco’da bulunuyor.

Kaynak:KoreHerald

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.