Akıllı telefon

Akıllı telefon hayatımızın bir parçası haline geldi. Hal böyle olunca akıllı telefon üreten firmalar her geçen gün dahada gelişerek akıllı telefonlara yeni özellikler ekliyorlar ve tasarım olarak dahada ilerliyorlar. Rekabetin en üst seviyeye çıktığı şu günlerde çok sayıda firma 2017 yılı içerisinde kendi cihazlarını tanıtıacak olması heyacanı dahada arttırıyor.

Haberimizin ilk sırasında Galaxy S8 var. Samsung‘un merak ile beklenilen yeni amiral gemisi Galaxy S8’in MWC 2017‘de tanıtılacağı söylensede bundan kısa bir süre önce bu konuda gelen haberlerde cihazın Mobil dünya kongresinde tanıtılmayacağını gösteriyor.

Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 özellikleri

İki farklı versiyonla gelmesi beklenen Galaxy S8’in ilk versiyonunda 5.8 inç ekran bulunurken ikinci versiyonda ise 6.2 inç gibi devasa bir ekran ile geleceği belirtiliyor. Galaxy S8‘in ilk versiyonunda 4 GB RAM bulunurken ikinci versiyonu yani Plus versiyonunda 6 GB RAM olması bekleniyor.

Huawei P10

Huawei P10 muhteşem özelliklerle 2017 yılına damga vuracak nitelikte

Listemizin ikinci sırasında benimde tasarım olarak çok beğendiğim P10 var. Huawei’yin merakla beklenilen üst seviye özelliklere sahip akıllı telefonu olan cihazın arkasında çift kamera gibi oldukça iyi bir donanıma sahip. Huawei P10‘nun özelliklerine baktığımızda cihazın gücünü Kirin 960‘dan aldığını görüyoruz. 6 GB RAM ile gelmesi beklenen cihazın Huwei P10‘nun tüm özelliklerini daha önce sizin için yazmıştık.

LG G6

LG G6 ince bir ekran ile gelecek

LG‘nin tasarımıyla görenleri kendisine hayran bırakan amiral gemisi LG G6‘nın görselleri bundan kısa bir süre önce sızdırılmıştı. 6 GB RAM gibi oldukça iyi özelliklerle gelmesi beklenen cihazın  gücünü ise Snapdragon 835‘ten alması beklenirken bu henüz kesin olmadığını belirtelim.

Nokia 8

2017 yılı içerisinde tanıtılması beklenen Nokia 8 üst seviye özelliklerle gelecek. Nokia‘nın uzun bir aradan sonra piyasaya tekrar adım atması büyük yankı uyandırmıştı. İlk Android‘li akıllı telefonu Nokia 6‘yı Çin’de piyasaya çıkaran firma büyük ilgi görmüştü. Nokia‘nın amiral gemisi olması beklenen cihaz gücünü Qualcomm Snapdragon 835 yongasetinden alırken 6 GB RAM‘e sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Galaxy Note 8 çıkış tarihi, teknik özellikleri ve fiyatı

Sony Xperia X

Sony Xperia X, 2017 yılı içerisinde tanıtılması beklenen akıllı telefonlardan biri. Aslında Sony firması MWC 2017’de 5 farklı akıllı telefon tanıtılması bekleniyor. Bu akıllı telefonlardan biri olan Xperia XA 2017‘nin  videosu sızdırılmıştı.

HTC Ocean, 2017 yılı içerisinde piyasaya sunulması beklenen cihazın bir seri halinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu haberimiz 2017 yılı içerisinde piyasaya çıkması muhtemel olan bir kaç akıllı telefon içeriyor. 2017 yılının ilk çeyreğinde piyasayada olması olacağı neredeyse kesin gözüyle bakılan akıllı telefonlardan seçtiğimiz yazımız ilerleyen günlerde geniş kapsamlı bir şekilde yeniden sizler için yazacağız.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.