Oppo a57

Çin merkezli firmaların son yıllarda gelişmesiyle birlikte neredeyse tüm önemli firmalar Çin’de cihazlarını üretip piyasaya çıkartıyorlar. Bu Çin’li firmalardan biri olan Oppo’nun, orta segmet akıllı telefonu olan Oppo A57 detaylı incelemesini ele alıyoruz.

Oppo A57

16 megapiksel ön kamera

Orta segment akıllı telefonlar içerisinde az rastlanan bir ön kameraya sahip olan A57’nin, Selfie çekmeyi seven orta segment kullanıcıların dikkatini çekecek nitelikte. Zira Oppo A57‘nin ön kamerası F/2.0 lense sahip 16 megapilsel ön kameraya sahip cihazın ön kamerası Beautify 4.0 yazılımı tarafından destekleniyor. Son zamanlarda fotoğraf çekerken arkada bulanıklık oluşturma modasınıda unutmayan firma bu özelliğide 16 megapiksel ön kameraya bu özellik koymuş durumda.

Oppo A57 özellikleri

Tasarım olarak sade bir yapıya sahip olan A57 Kavisli camla kaplı 2.5D 5.2 inç büyüğünde HD kalitesinde bir ekrana sahip olan cihaz 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafızası bulunan akıllı telefonun hafızası microSD kart ile 256 GB‘a kadar genişletilebiliyor. Akıllı telefonlarda genellikle arka kamerası ön kamerasından daha yüksek bir kaliteye sahipken A57 tam tersine ön kamerası daha kaliteli ancak arka kamerasıda gayet kaliteli duruyor. 13 megapiksel arka kamerası bulunan cihaz çift sim kart destekli.

A57‘nin işlemcisine baktığımızda Snapdragon  435 yongasetinden güç aldığını gorüyoruz. Bununla birlikte akıllı telefon Android 6.0.1 ile kutudan çıkıyor. 2.900 mAh kapasiteli çıkaralamaz bataryadan beslenecek olan cihaz orta segmentte ilgi görmesi bekleniyor.

Oppo A57 fiyatı ve çıkış tarihi

3 Şubat 2017’de satışa çıkan Oppo A57 fiyatı yaklaşık 220 Dolar olarak belirlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.