Xiaomi Mi 7 ne zaman çıkacak?

9
416
Xiaomi Mi7 fiyat

Xiaomi’in, çok tutulan akıllı telefon serisi olan Mi’nin yeni üyesi olacak olan Xiaomi Mi 7 ne zaman çıkacak ve teknik özellikleri ile fiyatı konusunda son gelen bilgiler haberimizde.

Yaklaşık 3 ay önce tanıtılan Mi6 modeli gerek tasarım ve gerekse teknik özellikleriyle oldukça beğenilmişti. Üst seviye teknik özelliklerinin yanı sıra, rakiplerine taş çıkartacak kadar şık olan tasarımıylada oldukça beğenilen Xiaomi Mi6‘nın devam modeli olacak olan Xiaomi M7 ile ilgili son bigiler, M7’ninde çok iddialı bir şekilde geleceğini ortaya koyuyor. 2018 yılının ortalarında tanıtılması beklenen Xiaomi Mi 7 için konuşmak erken olsada bu konuda gelen bilgilere göre cihaz oldukça iddialı olacak.

Xiaomi Mi7

Xiaomi Mi7 teknik özellikleri ve fiyatı

Xiaomi şirketinin akıllı telefon modelleri genellikle üst seviye teknik özelliklere sahip olmalarına karşın, uygun fiyatlarıylada dikkat çekiyor. Mi6’nın teknik özelliklerine kısa değenecek olursak, 5,15 inç ekrana sahip olan cihaz, Snapdragon 835 yongasetinden gücünü alıyor ve tam 6 GB RAM miktarına sahip.

Xiaomi-Mi-7-fiyati

Mi6 modelinin sonraki modeli olacak olan Xiaomi Mi7 özellikleri önceki modelinden daha üst seviyede olacak. Xiaomi Mi7 özellikleri arasında 5.8 inç büyüklüğünde ekran yer alırken, Mi7 gücünü ise Snapdragon 845 yongasetinden alıyor.

6 GB RAM ve 128 GB dahili hafızaya sahip versiyonunun yanı sıra, 8 GB RAM ve 256 GB dahili hafızalı versiyonunda piyasaya çıkacağı belirtilen Xiaomi Mi7’nin arkasında her biri 21 megapiksel olan iki adet kamera bulunuyor ve cihaz, 4350 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip.

Kısa zaman önce Youtube kanalı Science and Knowledge tarafından hazırlanan Mi7 konsepti oldukça beğenilmişti. Söz konusu kanalın hazırladığı Xiaomi Mi7 konsepti görüntülerine baktığımızda, cihazın üst bölümünde ön kamera ve sensörler için ayrılan küçük bir alan bulunuyor.

Ayrıca Bakınız:  Xiaomi Mi Mix 2 tanıtıldı! işte özellikleri ve fiyatı

Neredeyse çerçevesiz veya tamamen çerçevesiz olan akıllı telefonların hızla piyasayada çoğalmasıyla birlikte, 2018 yılında piyasaya sunulması beklenen bir çok akıllı telefon ile beraber Mi7’ninde çerçevesiz olarak gelmesi ihtimal dahilinde olduğunu belirtelim.

Ayrıca Bakınız:  Xiaomi Mi6 Türkiye satış fiyatına büyük indirim geldi

Mi 7 modelinin önümüzdeki yıl geleceği kesin olarak gözüküyor, ancak Xiaomi Mi 7 Plus modelinin gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

Xiaomi Mi 7

Xiaomi Mi7 çıkış tarihi ve fiyatı

M7’nin tanıtımına daha çok zaman var, ancak bu konuda bazı tahminler yürütmek mümkün. Xiaomi Mi7 çıkış tarihi konusunda net bir tarih henüz bulunmuyor, ancak cihazın Mi 6 modelinin tanıtıldığı zamanıda göz önünde bulundurursak cihaz, 2018 yılının ortalarında tanıtılması bekleniyor. Mi 7 ile birlikte büyük ekranlı versiyonu Xiaomi Mi 7 Plus versiyonununda tanıtılıp tanıtılmayacağı henüz bilinmiyor, zira Mi 6 ile birlikte, Mi 6 Plus’ında geleceği söylensede bu gerçekleşmemişti.

Xiaomi-Mi-7-cikis-tarihi

Xiaomi Mi7 fiyatı ile kendisiyle aynı teknik özelliklere sahip olan rakiplerinden çok daha ucuz olacak. Mi 6’nın Türkiye fiyatına baktığımızda, Mi6’nın fiyatı 1999 TL olduğunu görüyoruz. Daha iyi teknik özelliklere sahip olacak olan Xiaomi Mi7 fiyatı ise, 2200 TL ile 2500 TL arasında bir fiyata sahip olması bekliyoruz, M7’nin fiyatı daha pahalı olması durumunda M7’yi bekleyen kullanıcıların, farklı seçeneklere yöneleceğini bilen Xiaomi, fiyatı yüksek tutmayı göze alamayabilir.

9 YORUMLAR

CEVAP VER